Sesja w plenerze – jak się przygotować?

Najważniejszy dzień w Waszym życiu zbliża się wielkimi krokami. Ostatnie przymiarki, przygotowania i już widzicie siebie na ślubnym kobiercu. W planach macie też sesje plenerową, dzięki której zatrzymacie te wyjątkowe chwile na zawsze. Piękna suknia panny młodej i wizyta u wizażystki nie wystarczą, by plenerowa sesja była udana. Jak przygotować się do ślubnej sesji w plenerze, aby była niezapomnianą przygodą i niepowtarzalną pamiątką?

Fotografia slubna chojnów

Miejsce pleneru

Wybór miejsca sesji plenerowej jest jedną z najważniejszych decyzji jakie musicie podjąć. Wszystko zależy od waszych pasji, tego co jest Wam najbardziej bliskie i przede wszystkim gdzie czujecie się swobodnie.  Jeśli peszy Was miejski szum zdecydujcie się na cichą sesję na łonie natury. Chcecie pokazać bliskim Waszą radość i podzielić się swoim szczęściem? Sesja w centrum miasta to coś dla Was. Należycie do osób, którzy łamią konwenanse? Zdecydujcie się na coś nietypowego i szalonego. W końcu do odważnych świat należy, a ślub ma się tylko raz.

Fotograf ślubny z Chojnowa.

Pomysłów jest tak wiele, jak wiele jest gustów. Wasza wyobraźnia nie zna granic, dlatego pomysłów na miejsce sesji plenerowej może być mnóstwo. Poniżej kilka propozycji:

  • Dla tych, co cenią elegancję  i klasę – pałac, dworek królewski, teatr
  • Dla romantyków i żyjących w zgodzie z naturą – plaża, polna łąka, brzeg jeziora, park
  • Dla tych, co lubią klimat dawnych lat – opuszczone budynki, stare fabryki, ruiny
  • Dla nowoczesnych – miejskie zabytki, centra handlowe
  • Dla mniej lub bardziej odważnych – wesołe miasteczko, skok bungee, podczas skoku na spadochronie

Termin sesji plenerowej

Najlepiej sesję plenerową zorganizować w inny dzień, niż dzień Waszego ślubu, choć może się wydawać, że stracicie spontaniczność i magię chwil. Kiedy opadną już emocje, a Wy będziecie mogli skupić się tylko na sobie – zdjęcia uchwycą to, co dla was najważniejsze. Sesja plenerowa nie zastąpi relacji ze ślubu i wesela, ale jest ich doskonałym dopełnieniem. Organizowanie sesji plenerowej w innym terminie to dodatkowy koszt, ale to wydarzenie tylko dla Was, więc warto poświęcić na nią dodatkowy czas.

Do dzieła

Pozostaje tylko omówić wszystkie szczegóły z fotografem, który z pewnością również wpadnie na kilka pomysłów i będzie czuwał nad profesjonalnym efektem.

Warto pamiętać, że dzisiejsza fotografia plenerowa to oryginalne i spontaniczne ujęcia, a także nietypowe scenerie. Zdjęcia studyjne i sztucznie pozowane odeszły w niepamięć. Przed fotografem stoi nie lada wyzwanie – musi uchwycić te wszystkie ulotne, szczere, pełne emocji, niepowtarzalne chwile i momenty, a sesja plenerowa jest doskonałą ku temu okazją.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz