Fotografia ślubna Wrocław, Legnica Dolny Śląsk. Fotograf na wesele

Przezorny zawsze zabezpieczony, czyli wybór weselnej sali

Dobrze usytuowane i właściwie wyposażone miejsce to podstawa wesołej zabawy. Wybór sali weselnej nie jest tak prosty, jak się wydaje – ale zawsze może stać się trochę łatwiejszy. Jakim sposobem? Otóż podczas organizowania wesela powinniście zadać sobie kilka(dziesiąt) bardzo ważnych pytań. Oto i one.

Położenie sali

Czy wybrana przez Was sala jest położona w bezpiecznej okolicy? Czy nie znajduje się zbyt daleko od kościoła, w którym odbędzie się ceremonia? Czy w pobliżu znajduje się wystarczająco duży i bezpłatny parking? Czy sala jest wyposażona w toalety? Czy liczba toalet jest adekwatna do liczby gości? Czy w lokalu znajduje się szatnia? Czy właściciel sali dba o spełnianie norm bezpieczeństwa, tzn. czy wewnątrz znajduje się detektor dymu, gaśnice i wyjścia awaryjne?

 

Czas wynajmu

Czy sala będzie wolna w wybranym przez Was terminie? Jeśli zamierzacie organizować poprawiny – czy będziecie mogli wynająć ją na dwa dni? Od której godziny i do której godziny będziecie mogli korzystać z sali? Jak wcześnie będziecie mogli zająć się jej przygotowaniem? Czy w międzyczasie z baru lub z sal znajdujących się obok będą mogli korzystać inni goście, czy będziecie mieć cały lokal na wyłączność?

Powierzchnia

Czy na wybranej przez Was sali na pewno zmieszczą się wszyscy goście? Czy przy stołach nie będą trącać się łokciami? Czy pozostanie wystarczająco dużo miejsca, aby zorganizować taneczny parkiet? Czy na sali jest odpowiednie miejsce dla grupy muzycznej, na stolik z napojami, na stolik dla muzyków?

 

Wyposażenie i obsługa

Czy w wyposażenie sali wchodzą stoły, krzesła, naczynia i sztućce? Czy dekoracją zajmuje się właściciel, czy należy ją zorganizować we własnym zakresie? Czy sala jest już wyposażona w system nagłośnienia? Czy po zakończeniu imprezy salę posprząta obsługa, czy będą odpowiadać za to osoby wynajmujące? Czy podczas wesela na sali musi stale przebywać osoba reprezentująca właściciela?

 

Kuchnia i zaplecze

Czy catering jest zapewniany wraz z wynajmem sali? Czy ewentualni wynajęci kucharze będą mieli dostęp do dobrze wyposażonej kuchni? Czy na sali znajduje się pomieszczenie, które może posłużyć za magazyn i pomieszczenie dla obsługi?

 

Kruczki w umowie

Czy umowa jest aby na pewno korzystna? Czy odpowiadają Wam wszystkie jej zapisy? Czy obejmują one każdą ewentualność? Co się stanie, jeśli będziecie musieli w ostatniej chwili zrezygnować z sali? Jaką rekompensatę przewiduje właściciel sali, gdyby sala w ostatniej chwili okazała się niedostępna? Czy można liczyć na zniżkę, gdyby zadeklarowani goście nagle się wycofali? I najważniejsze – jaki jest całkowity koszt wynajmu oraz w jaki sposób i kiedy należy uiścić płatność?

 

* * *

Zadajcie sobie powyższe pytania podczas poszukiwań weselnej sali, a rozwiana zostanie większość Waszych wątpliwości. Pamiętajcie, by przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytać – warto bowiem przygotować się na każdą ewentualność; nawet na taką, która podczas organizacji ślubu wydaje się mało prawdopodobna. Przezorny zawsze zabezpieczony.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz