Fotografia ślubna Wrocław, Legnica Dolny Śląsk.

Najpiękniejsze kościoły Wrocławia

Chcecie, aby Wasz ślub odbył się we Wrocławiu? Dobry wybór – i wcale nas nie dziwi, gdyż Wrocław jest niezwykłym, pięknym miastem z bogatą historią i całym mnóstwem wyjątkowych kościołów. W którym z nich możecie zorganizować ceremonię? Oto kilka naszych propozycji.

Klasycznie i nowocześnie

Gotycka, imponująca katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, znajdująca się na placu Katedralnym, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Wrocławia. Ślub w takim miejscu będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem, strzeliste wieże i bogaty wystrój wnętrza robią bowiem gigantyczne wrażenie.Jest to chyba najbardziej oczywista z możliwości; imponująca katedra stanowi fenomenalne miejsce na ceremonię ślubu – choć jednocześnie prawdopodobnie najtrudniej zarezerwować w niej termin.

Nowoczesny kościół pod wezwaniem Ducha Świętego przy ulicy Bardzkiej to budowla bardzo nietypowa – współczesna, a jednocześnie z wyraźnymi elementami klasycznych stylów: gotyckiego i barokowego. Jej forma zadziwia tym bardziej, że budynek wzniesiono na przełomie lat 70. i 80. Jak na owy okres projekt architektoniczny jest zaskakująco nowatorski, odważny, wręcz futurystyczny.

Kościół Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej to budynek wzniesiony w stylu romańskim z naleciałościami gotyku – potężny, majestatyczny, robiący duże wrażenie i z całą pewnością niezwykły. Za jego wygląd odpowiada architekt Carl Ferdinand Langhans, który zaprojektował również Altes Palais w Berlinie czy nieistniejący już budynek teatru w Dessau. Doskonałe miejsce zapewniające dobre wrażenia wizualne.

Nasza kolejna propozycja to kościół pod wezwaniem św. Antoniego przy ulicy Kasprowicza. Ta neogotycka budowla stanowi miejsce idealne dla tych par, które chcą wziąć ślub w kościele klasycznym, tchnącym mistyczną atmosferą. Od 2003 roku w parafii używane są odrestaurowane 34-głosowe organy z początków ubiegłego wieku, gwarantujące niezapomnianą oprawę muzyczną.

Ogrom możliwości

Moglibyśmy przez dobrą godzinę wymieniać warte uwagi budowle – takie jak kościoły św. Augustyna, św. Elżbiety, św. Faustyny, św. Henryka, św. Maurycego… Lista jest długa, gdyż Wrocław obfituje w znakomitą architekturę, a wybór stojący przed narzeczonymi wydaje się praktycznie nieograniczony. W mieście można znaleźć kościoły wzniesione w bardzo odmiennych stylach i w różnych okresach historycznych, dzięki czemu możecie wziąć ślub w takiej scenerii, jaką tylko sobie wymarzycie. Pod jednym warunkiem – że uda Wam się właśnie tam zorganizować ceremonię.

Problem w tym, że nie wszędzie można zarezerwować dobry termin; w przypadku bardziej popularnych kościołów jest to wręcz bardzo trudne – kolejki są długie, tak samo jak czas oczekiwania. Powinniście więc albo zacząć planowanie ślubu z dużym wyprzedzeniem, albo… pójść na kompromis i wybrać kościół bardziej przystępny, choć robiący mniejsze wrażenie.

Mimo wszystko nie warto się zniechęcać. Sprawdźcie możliwości – przynajmniej spróbujcie zawalczyć o możliwość organizacji ślubu w wymarzonym miejscu. Im bardziej odpowiada Wam kościół, tym lepsza będzie atmosfera ceremonii. Ponadto tym ciekawsze wizualnie okażą się zdjęcia, przy których po latach będziecie wspominać najważniejszy dzień w Waszym życiu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz