Ceremonia ślubu na fotografii

Długo oczekiwane i wywołujące spory stres wydarzenie, jakim jest ceremonia ślubna, to wyjątkowe wydarzenie. Z pewnością chcielibyście, aby wydarzenie przebiegło bez komplikacji, a zdjęcia wykonane podczas uroczystości były dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nigdy nie można mieć pewności, że nie obejdzie się bez wpadki – zwłaszcza gdy w grę wchodzą emocje. Na szczęście nawet te momenty, które uważacie za porażki i pomyłki, mogą być wdzięcznym materiałem fotografii.

Jeśli chcecie, aby zdjęcia z Waszego ślubu były znakomite, bez względu na przebieg ceremonii, koniecznie zapoznajcie się z poniższymi radami. Stosując się do nich ułatwicie fotografowi stworzenie reportażu ślubnego, który zachwyci Was samych.

Miejsce

Fotografia ślubna Legnica

Ślub kościelny niesie za sobą wiele obowiązków. Wybór terminu, kościoła i wszelkie formalności potrafią przyprawić o zawrót głowy. Z pewnością chcielibyście, aby Wasza ceremonia była wyjątkowa. Wielu z Was szuka też kameralnych świątyń, urokliwych kaplic i kościołów. Należy jednak pamiętać, że oświetlenie w małych pomieszczeniach jest słabsze, co wpływa na jakość fotografii. Mała ilość miejsca także ogranicza fotografowi możliwość poruszania się oraz uchwycenia chwili z różnych perspektyw. Jeśli oczekujecie, że Wasze zdjęcia będą dynamiczne, bardziej wyraziste i żywe, warto zastanowić się nad wyborem pomieszczenia jasnego, większego. Ważną rolę odgrywa także dekoracja kościoła, która pomoże zwrócić uwagę na elementy dekoracyjne. Doskonały sposób na ukrycie mankamentów pomieszczenia.

Ustalenie zasad

Fotografia ślubna Legnica

Najtrudniejsza częścią, zaraz po wyborze miejsca ślubu, jest przygotowanie się na obecność fotografa. Chodzi tutaj o wspólne ustalenie z księdzem zasad związanych z fotografowaniem. Wcześniejsze ustalenie kwestii związanych z metodami wykonywania zdjęć pozwoli uniknąć nieprzyjemności – niektórzy księża nie tolerują zbytniej ingerencji fotografów w ceremonię.

Planowanie przebiegu ceremonii

Ważne, aby wcześniej ustalić także z fotografem, w jaki sposób będą odbywały się poszczególne części ceremonii. Aby ujęcia były jak najciekawsze, warto wyjaśnić kwestię wejścia do kościoła (z orszakiem czy bez, z księdzem, z rodzicami itd.), czy pannę młodą do ołtarza będzie odprowadzał jej ojciec – wszelkie tego typu informacje pozwolą fotografowi jeszcze lepiej przygotować się do swojego zadania.

Kiedy już będziecie znajdować się przy ołtarzu, podczas przypieczętowywania swojej miłości, pamiętajcie, aby siedzieć prosto, nie zakładać nogi na nogę, składając przysięgę mieć twarze zwrócone do siebie. W momencie, gdy w grę wchodzą emocje, pozornie oczywiste sprawy stają się skomplikowane.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz