5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o wieczorze kawalerskim

Gdyby próbować zdefiniować wieczór kawalerski na podstawie filmów, wystarczyłby odnośnik do hasła „szaleństwo”. A jak naprawdę wygląda impreza na pożegnanie samotnego życia? O czym powinieneś pamiętać, gdy zaczynasz się do niej przygotowywać?

1. „Kac Vegas” to tylko film

Oglądałeś „Kac Vegas” albo „Wieczór kawalerski” i masz nadzieję, że Twoja impreza będzie równie epicka, szalona i niezapomniana? Nie chcemy Cię rozczarować, ale nic z tego. Większość wieczorów kawalerskich to względnie tradycyjne przyjęcia czy wypady do dyskoteki, może tylko z niego większą liczbą drogich trunków czy tańczących w tle roznegliżowanych pań. Nie musisz szykować paszportu ani zabierać plecaka z zestawem survivalowca. Życie to nie film – co nie znaczy, że Twoja impreza będzie nieudana. Po prostu w pakiecie z zabawą nie idzie żaden niezwykły scenariusz.

2. Filmowe imprezy można odegrać na żywo

Nie zadowalasz się „zwykłymi” rozwiązaniami? Chciałbyś mimo wszystko zabawić się jak bohaterowie szalonych komedii? Wyszaleć się raz na zawsze, zabalować jak nigdy wcześniej i przeżyć przygodę, którą będziesz pamiętał przez całe życie? Jeśli się postarasz – możesz to zrobić.

Od kilku lat w Polsce powstają firmy, które zajmują się organizacją wyjątkowych, „filmowych” wieczorów kawalerskich. Możesz spodziewać się jeżdżenia od dyskoteki do dyskoteki w eleganckiej limuzynie, ciągłej zabawy w doborowym towarzystwie oraz zabawnych gier czy tematycznych inscenizacji – pod warunkiem, że takowe zaplanują Twoi kompani, ponieważ to na nich powinien spaść ciężar organizacji wieczoru.

3. Konsekwencje nie znikną następnego ranka

Nastrój do zabawy potrafi zmienić charakter. Choćbyś był najbardziej opanowanym mężczyzną w mieście, istnieje ryzyko, że uznasz w końcu, że właśnie teraz trzeba się wyszaleć i niczego sobie nie odmawiać. Możesz dojść do wniosku, że „raz się żyje” – a wtedy zadasz sobie kilka pytań.

Co by tu zrobić na pożegnanie kawalerskiego życia? Może by tak zafundować sobie tatuaż z podobizną przyszłej żony albo światłym hasłem pisanym łaciną? Jeśli do tej pory tego nie zrobiłeś, najwyraźniej uważasz, że to zły pomysł. Niech imprezowy duch nie przekona Cię, że jest inaczej. W przeciwieństwie do filmów, rzeczywiste konsekwencje głupich pomysłów nie znikają wraz z zakończeniem imprezy. Kiedy już opadnie pył po imprezowej zawierusze, pewnych decyzji możesz srogo pożałować. Banał? Owszem, ale z rodzaju tych, o których w trakcie zabawy zwykliśmy zapominać.

4. Nie musisz szaleć. Ślub to nie koniec Twojego życia

W społecznej świadomości zapisał się pewien archetyp wieczoru kawalerskiego: miałaby to być absurdalna, wręcz groteskowo wielka impreza, która stanowi koniec jakiejś epoki. Jeśli żegnać samotne życie, to wybuchowo, prawda?

Niekoniecznie. Jeśli żyjesz ze swoją partnerką od dłuższego czasu, tak naprawdę ślub będzie formalnością. Piękną, emocjonalną, symboliczną, ale jednak formalnością, ponieważ to nie w chwili ślubu zakochujecie się w sobie i postanawiacie zmienić swoje życie. Ono już się zmieniło. Wieczór kawalerski nie wyznacza żadnej granicy i nie musi oznaczać końca imprezowania z kolegami. Baw się dobrze, ale bez desperacji – bo naprawdę nie ma powodu, by bać się, że okres zabawy minie z chwilą założenia obrączki.

5. Możesz profesjonalnie uwiecznić swój wieczór kawalerski

Chcesz, żeby Twoja kawalerska impreza została udokumentowana tak samo dobrze, jak ślub? Możesz wynająć profesjonalnego fotografa albo operatora kamery. To coraz popularniejsza opcja, wybierana zwłaszcza przez osoby, które decydują się na skorzystanie z usług firm organizujących imprezy. Potrzebujesz fotografa? Trafiłeś we właściwe miejsce.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz