Fotografia ślubna Wrocław, Legnica Dolny Śląsk. Fotograf na wesele

5 rzeczy, które musicie wiedzieć o ślubie

Zbliża się Wasz ślub. Jesteście podenerwowani? I dobrze – odrobina nerwów jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Poza tym stres to naturalna reakcja organizmu, przygotowująca człowieka do radzenia sobie z wyzwaniami. Warto, żebyście dowiedzieli się, co tak naprawdę was czeka. O czym powinniście pamiętać?

1. Nie da się ze wszystkim zdążyć

W dniu ślubu wstaniecie pewnie wcześnie rano – bo naprawdę trudno spać do późna, kiedy za kilka godzin zacznie się najważniejsza ceremonia w Waszym życiu. Teoretycznie będziecie mieli mnóstwo czasu na załatwienie wszystkich spraw (makijaż, ubranie, odebranie kwiatów, dopięcie detali na ostatni guzik), ale mimo tego w końcu dopadnie Was pośpiech.

Mylisz się, myśląc że ślub to wydarzenie wprawdzie ogromne pod względem emocjonalnym, ale u podstaw pozostające większym przyjęciem dla rodziny i znajomych. Nic podobnego. Ślub to skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne. To prawie pewne, że zaliczycie jakieś opóźnienie, ale nie warto się z tego powodu stresować. Taka już natura tej imprezy.

2. Nie wszystko pójdzie zgodnie z planem

Być może zaplanowaliście ślub z wszelkimi szczegółami: suknia będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzy panna młoda; kościół będzie przystrojony w taki a taki sposób, natomiast przyjęcie odbędzie się w jedynym właściwym lokalu i przy akompaniamencie Waszej ulubionej muzyki. I owszem, uda Wam się zrealizować większość planów – ale zawsze coś będzie poza Waszym zasięgiem.

Będziecie musieli pójść na kompromisy, chyba że dysponujecie nieograniczonymi środkami pieniężnymi. Ale nawet wtedy nie wszystko pójdzie po Waszej myśli. Dlaczego? Ponieważ w organizacji ślubu, a także w samej ceremonii uczestniczy kilkadziesiąt osób, a nie da się koordynować każdego kroku każdego gościa. Na szczęście to też nie jest powodem do zmartwień. Nikt nawet nie zauważy ewentualnych ustępstw, ponieważ wszyscy będą skupieni na tym, co najważniejsze: na Was.

3. Wesele to ciężka praca

Byliście pewnie już na kilku weselach i wszystko, co z nich pamiętacie to świetne jedzenie i jeszcze lepsza zabawa. Uwierzcie: państwo młodzi zapamiętali te chwile nieco inaczej. Dla nich była to ciężka praca.

Do zadań państwa młodych należy nie tylko dobra zabawa, ale również zabawianie gości oraz udzielanie odpowiedzi na wszelkie pytania, które zada obsługa. Kiedy podać wybrany posiłek? Kiedy wystawić alkohol? Skończył się sok jabłkowy – czy dokupić więcej, czy zastąpić go innym? Do tego dochodzą wyjazdy na sesje fotograficzne czy obowiązkowe tańce z każdym z gości płci przeciwnej. W każdej chwili będziecie mieli zajęcie, a nad ranem poczujecie się wyczerpani. Ale to nic – energię da Wam satysfakcja.

4. Będzie jeszcze „dzień po”

Niezależnie od tego, czy zaplanowaliście jednodniową, czy dwudniową zabawę, w końcu impreza dobiegnie końca. Kolejnego ranka trzeba będzie zwlec się z łóżka, pozbierać prezenty i pozostałości z kuchni i wrócić z tym wszystkim do domu. To niełatwe zadanie. Nadal będziecie czuć zmęczenie; zanim dojdziecie do siebie, miną zapewne jeszcze dwa czy trzy dni. Jeśli znajdziecie kogoś, kto wyręczy Was w dopełnieniu formalności już po ślubie, możecie uważać się za szczęśliwców.

5. Czas zleci błyskawicznie

Owszem, ślub oraz wesele to stres i liczne obowiązki, ale prawdopodobnie nawet tego nie zauważycie – ponieważ jest to również czas ogromnych emocji. Ceremonia i impreza miną błyskawicznie; oglądając fotografie, będziecie zdumieni, że jakieś wydarzenia naprawdę miały miejsce. Dlaczego tak się stanie? Ponieważ ślub to przede wszystkim ogromne przeżycie duchowe, co sprawia, że wszystkie inne jego aspekty wydają się błahe. Nie przejmujcie się więc potencjalnymi trudnościami, tylko cieszcie na najbardziej niezwykłe chwile w Waszym życiu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz