Legnica to miasto pełne wyjątkowych miejsc i zabytków. Jeśli zdecydowaliście się na ślub i wesele w Legnicy, otwiera się przed Wami morze możliwości. Już rok przed, a nawet wcześniej, warto pomyśleć o wyborze daty ślubu i miejscu ceremonii.

Ślub kościelny możecie zorganizować w Katedrze Legnickiej p.w. św. Piotra i Pawła. Jest to piękne arcydzieło sztuki gotyckiej i neogotyckiej, które zachwyci Waszych gości i zagwarantuje Wam niezapomniany ślub. Wielbiciele stylu barkowego z pewnością zechcą zorganizować ceremonię w Kościele św. Jana Chrzciciela. Kościół Matki Bożej Królowej Polski lub Kościół św. Tadeusza Apostoła to propozycja dla osób szukających minimalizmu, nowoczesności i ceniących skromne, przestrzenne miejsca. W Legnicy znajdziecie również inne kościoły, które warto odwiedzić i wybrać ten wymarzony. Kiedy już zadecydujecie, porozmawiajcie z księdzem o terminie ślubu, planowanych dekoracjach i wszystkich formalnościach.

Kilka miesięcy wcześniej, złóżcie dokumenty do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie podpiszecie dokument zaświadczający o braku przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego. USC w Legnicy udostępnia na swojej stronie internetowej terminarz, który pozwoli zaplanować datę Waszego ślubu cywilnego. Pamiętajcie, że termin oczekiwania na zawarcie związku małżeńskiego to miesiąc od złożenia dokumentów. Jeśli zdecydowaliście się na ślub konkordatowy, odbierzcie z USC dokumenty zezwalające na ślub. Urząd Stanu Cywilnego w Legnicy mieści się przy ul. Chojnowskiej 2.

Co z weselem? W mieście nie brak hoteli i restauracji. Jeśli chcecie zorganizować wesele z dala od zgiełku miasta – na jego obrzeżach znajdziecie piękne pałace, które zachwycą gości okazałymi salami bankietowymi. Macie ochotę na coś nietypowego? W Legnicy znajdziecie wyjątkowe atrakcje weselne, takie jak fajerwerki, pokazy fakira i tańca brzucha.

Nie zapomnijcie o profesjonalnych zdjęciach, które uwiecznią ten najpiękniejszy dzień w Waszym życiu. Sesja ślubna w Legnicy może być zorganizowana w wielu wyjątkowych miejscach, takich jak lapidarium muzealne, rynek, czy kamieniczki śledziowe. Jeśli marzy się Wam plenerowa fotografia ślubna, Legnica ma do zaoferowania Park Miejski, a także tereny podmiejskie. Na osoby głodne kreatywnych pomysłów czeka zabudowa miejska, place zabaw, basen, kręgielnia i wiele innych oryginalnych miejsc. Sukces fotografii ślubnej zależy pomysłowości i umiejętności, które posiada fotograf, Legnica dostarczy Wam jedynie pięknych scenerii.

Zabezpieczony: Ewelina i Igor znów w akcji

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

Zabezpieczony: Jola Krzysztof – Plener

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Zabezpieczony: Jola

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej: